INFORMACIJE O UMETNIŠKEM DELU:
O UMETNIKU_CI IN DELU:

NAVODILA ZA PRIPRAVO DATOTEKE:

Fotografija umetniškega dela mora biti poimenovana v naslednjem vrstnem redu: naslov kolaža, ime in priimek avtorja, velikost dela, letnica nastanka. Med besedami uporabite znaka minus(-) in podčrtaj(_), NIKAKOR PA NE PRESLEDKA (v tem primeru vam oddaja ne bo uspela). Primer pravilnega imena: naslov-dela_peter-klepec_120x213_2019.jpg

Fotografije morajo biti v formatu JPG, v resoluciji 300 dpi in krajšo stranico min 1600 px oz. 15 cm.

PRIJAVE NA OBA ODPRTA POZIVA SO ZAKLJUČENE! 

Zahvaljujemo se vsem prijaviteljem. 

 

 

Letošnja 5. edicija mednarodnega festivala sodobnega kolaža KAOS bo potekala v Kranju med 31. majem in 10. avgustom, z osrednjo razstavo, umetniškimi rezidencami, murali, delavnicami, pogovori z umetniki in večernimi koncerti. Razstavni program bo ponudil aktualno umetniško produkcijo na področju kolaža.

Osrednja tema letošnjega festivala POD POVRŠJEM se osredotoča na manifestacijo človeških čustev v današnjem kompleksnem svetu, kjer pristna čustva pogosto ostanejo pod površjem zaradi družbenih pričakovanj, stereotipnih konotacij, nasičenosti ali izgube stika z realnostjo in samim seboj. Osrednja tema želi kolaž prikazovati kot medij, ki je večplasten in posledično poln globine, obračajoč se h gledalcu z narativom, ki omogoča sočasnost, subtilnost, ekspresionizem in dvoumnost. KAOS 2024 posebno pozornost namenja delom, ki so eksperimentalna, antagonistična in nihilistična po naravi.

KAOS 2024 odpira 2 javna poziva za dela v tehniki kolaža: 

 

1. ODPRT POZIV ZA MINIATURE: Medprostori

Rok za prijavo del: 31. 3. 2024 

Odprt poziv vabi vse kolažne umetnice in umetnike iz držav članic Evropske Unije, da raziščejo koncept tridimenzionalnega kolaža v obliki asemblaža, ki se nanaša na temo Pod površjem: Medprostori.

O asemblažu in miniaturah:
Asemblažne miniature so hibridni medprostor, prehodno mesto, kjer stvari začnejo delovati kot podobe, in podobe imajo moč resničnega. Kolaž in asemblaž si delita magični trenutek, v katerem se dve podobi srečata in ustvarita nekaj novega v neprestanem stanju pojavljanja. Naše zaznavanje in spomini so postavljeni v gibanje. Miniatura vsebuje le drobce, naš um deluje od tam navzven in si zapomni, razume, si predstavlja.

>> Specifikacije razpisa, prijavnica in več informacij o razpisu je dostopnih na POVEZAVI <<

Žirija za izbor del:
María Elisa Quiaro je venezuelska vizualna umetnica, ki živi v Nemčiji. Z multidisciplinarnim pristopom, ki vključuje kolaž, fotografijo, asemblaž in slikarstvo, Quiaro konceptualizira podobo konstruirane resničnosti skozi abstrakcijo in dekonstrukcijo. Pomemben ji je tudi koncept spomina kot sledi, ki razkrivajo krhkost naše konstruirane resničnosti. Quiaro je dokončala študij likovne umetnosti v Združenem kraljestvu in študij množične komunikacije ter grafičnega oblikovanja v Venezueli. Sodelovala je na samostojnih in skupinskih razstavah po vsem svetu. Quiaro je tudi kustosinja, članica žirije in organizatorka različnih razstav v Nemčiji, Združenem kraljestvu, Španiji in Venezueli. Njeno delo je bilo objavljeno v različnih knjigah, fanzinih in digitalnih medijih. Njena dela so del javnih in zasebnih zbirk.

 

2. ODPRT POZIV ZA DIGITALNE KOLAŽE: POD POVRŠJEM 

 

Rok za prijavo del: 30. 4. 2024

Odprt poziv vabi vse kolažne umetnice in umetnike iz celega sveta, da prijavijo svoja dela, ki so narejena v tehniki digitalnega kolaža in se nanašajo na osrednjo temo POD POVRŠJEM.

O razstavišču
Dela, izbrana na odprtem pozivu, bodo razstavljena v kleti Mestne hiše Kranj, ki je eden najodličnejših renesančnih dvorcev na Slovenskem iz 16. in 17. stoletja.

>> Specifikacije razpisa, prijavnica in več informacij o razpisu je dostopnih na POVEZAVI <<

Žirija za izbor del
Andrej Štular je multimedijski umetnik, ki je aktiven na različnih področjih vizualne umetnosti: ilustraciji, stripih, videu, filmu, kiparstvu, slikarstvu, lutkarstvu in fotografiji. Je član striparskega kolektiva Strip Core in lutkovnega gledališča Nebo ter deluje na polju umetnosti od sredine 80. let. Svoja dela redno razstavlja doma in v tujini, tako na skupinskih, kot solo razstavah, udeležuje pa se tudi številnih umetniških festivalov po svetu.
andrejstular.net

Maruša Štibelj je umetniška vodja festivala KAOS. Diplomirala je iz likovne pedagogike na Pedagoški fakulteti Univerze v Ljubljani. Svoje kolaže razstavlja na samostojnih in skupinskih razstavah v Sloveniji in tujini. V letu 2018 je na Salonu lepih umetnosti v Parizu prejela nagrado žirije za delo »Chronically late«. Pri svojem delu iz drobcev starih zgodb ustvarja nova razmerja, v katerih problematizira najrazličnejša vprašanja odnosov. Nenehno poskuša širiti meje kolaža kot samozadostnega medija in pri tem ohranja originalni spekter barv, ki ga material poseduje. Je članica ZDSLU in Likovnega društva Kranj.
@marusastibelj_collage