54. TEDEN SLOVENSKE DRAME

sreda, 27. 03. 2024
- torek, 9. 04. 2024
PGK, Layerjeva hiša, Stolp Škrlovec in druge lokacije

Teden slovenske drame je osrednji festival uprizoritev slovenskih dramskih besedil, ki ga vsako leto organizira Prešernovo gledališče, letos poteka že 54. edicija.

Festival spodbuja uprizarjanje nacionalne dramatike, njeno ustvarjanje in promocijo ter uprizarjanje v tujini. Pri tem sodeluje s slovenskimi in mednarodnimi gledališči ter gledališkimi inštituti. Festivala nastaja s podporo Ministrstva za kulturo RS in Mestne občine Kranj

Vabljeni, da se nam pridružite!

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

VSTOPNICE:

Vstopnice za predstave 54. Tedna slovenske drame bodo pri blagajni gledališča in na spletu v redni prodaji od 6. marca 2024. Cena vstopnice je 10 evrov, za abonente Prešernovega gledališča 5 evrov. Rezervacija vstopnic ni mogoča. Dogodki v dodatnem programu so brezplačni, vstop je mogoč do zasedbe prostih mest.

Sobota, 9. 3.
19.30
Sofoklej in Slavoj Žižek
Sofoklej: ANTIGONA in Slavoj Žižek: TROJNO ŽIVLJENJE ANTIGONE
Residenztheater München
*Residenztheater München
***(e k s k l u z i v n i p r o g r a m)
Sreda, 27. 3.
19.00
SLOVESNO ODPRTJE 54. TSD S PODELITVIJO NAGRAD ZDUS
*Prešernovo gledališče Kranj
sledi
Lovro Kuhar/Prežihov Voranc
BOJ NA POŽIRALNIKU
Prešernovo gledališče Kranj in Mestno gledališče Ptuj
* Prešernovo gledališče Kranj
(Otvoritvena predstava – p r e m i e r a)
Četrtek, 28. 3.
16.00
Tjaša Črnigoj, Lina Akif, Sendi Bakotić, Nika Rozman, Vanda Velagić, Tijana Todorović, Barbara Kapelj, Tea Vidmar, Lene Lekše
SPOLNA VZGOJA II: DIAGNOZA + CONSENTIRE + ZMOŽNOST + IGRE + BORBA
Slovensko mladinsko gledališče, Maska Ljubljana, Mesto žensk
*Nova pošta (Slovensko mladinsko gledališče in Maska Ljubljana), Ljubljana
(t e k m o v a l n i p r o g r a m)
18.00
CERTIFIKAT ISKRA, predstavitev
Združenja dramskih umetnikov Slovenije in Društvo slovenskih avdiovizualnih igralcev
*Stolp Škrlovec
(d o d a t n i p r o g r a m)
19.30
Vladimir Bartol / Simona Hamer
NEKAJ V ZRAKU (AL ARAF)
Slovensko stalno gledališče Trst
*Prešernovo gledališče Kranj
(s p r e m l j e v a l n i p r o g r a m)
Petek, 29. 3.
17.00
Bralne uprizoritve 10-minutnih dramskih besedil študentov AGRFT
*Stolp Škrlovec
(d o d a t n i p r o g r a m)
19.00
Avtorski projekt po motivih življenja in dela Karla Destovnika – Kajuha
JURIŠ
SLG Celje
*Prešernovo gledališče Kranj
(t e k m o v a l n i p r o g r a m)
Sobota, 30. 3.
18.30
Draga Potočnjak
NOLI ME TANGERE
Slovensko mladinsko gledališče, Maska Ljubljana,
Moment Maribor
*Stolp Škrlovec
(s p r e m l j e v a l n i p r o g r a m)
20.00
Dominik Smole
ANTIGONA
SNG Nova Gorica
*Prešernovo gledališče Kranj
(t e k m o v a l n i p r o g r a m)
Nedelja, 31. 3.
NI PROGRAMA
Ponedeljek, 1. 4.
NI PROGRAMA
Torek, 2.4.
18.00
Dan nominirancev – nagrada za mladega dramatika
*SLOGI Ljubljana
(d o d a t n i p r o g r a m)
19.30
Jaka Smerkolj Simoneti
PESEM PTIC V DREVESNIH KROŠNJAH
AGRFT in Prešernovo gledališče Kranj
*Stolp Škrlovec
(p r o g r a m z a m l a d e)
Sreda, 3. 4.
16.00
Okrogla miza, ZDUS
Kje se potika dramatika za otroke
in mladino?
*Galerija Stolpa Škrlovec
(d o d a t n i p r o g r a m)
18.00
Darka Erdelji, Vesna Vončina, avtorski pojekt
ALMA
Lutkovno gledališče Maribor
*Stolp Škrlovec
(p r o g r a m z a m l a d e)
19.00
Po trilogiji Ivana Mraka Stari Rimljan, Sinovi starega Rimljana,
Razsulo Rimljanovine in po drugih Mrakovih besedilih
MRAKIJADA
SNG Drama Ljubljana
* SNG Drama Ljubljana
(t e k m o v a l n i p r o g r a m)
Četrtek, 4. 4.
17.00
Okrogla miza, SC ITI
Hiša za goste: Gledališče v konfliktu
*Kovačnica
(d o d a t n i p r o g r a m)
19.00
Po dramski predlogi Gregorja Strniše
LJUDOŽERCI (televizijska trilogija)
SFC, AGRFT in RTV SLO
*MOJKINO Kranj
(d o d a t n i p r o g r a m)
19.30
Milan Ramšak Marković
DEŽEVEN DAN V GURLITSCHU
Prešernovo gledališče Kranj in Mestno gledališče Ptuj
*Prešernovo gledališče Kranj
(t e k m o v a l n i p r o g r a m)
21.30
Koncert
UM in KUNA Freestyle Show
*MOJKINO Kranj
(p r o g r a m z a m l a d e)
Petek, 5. 4.
18.00
Okrogla miza, DGKTS
Kdo se boji dramatike?
*Stolp Škrlovec
(d o d a t n i p r o g r a m)
19.30
Jure Karas
REALISTI
Teater RAMPA, Slovenska prosvetna zveza, Celovec
*Prešernovo gledališče Kranj
(s p r e m l j e v a l n i p r o g r a m)
Sobota, 6. 4.
18.00
Nina Kuclar Stiković
DEKLICI
Gledališče Glej
*Stolp Škrlovec
(s p r e m l j e v a l n i p r o g r a m)
19.30
Jernej Lorenci, Dino Pešut in ekipa
POHORSKI BATALJON
Mestno gledališče ljubljansko in Mestno gledališče Ptuj
*Prešernovo gledališče Kranj
(t e k m o v a l n i p r o g r a m)
Nedelja, 7. 4.
18.00
Vinko Möderndorfer
DRUGA PRETEKLOST
SLG Celje
* SLG Celje
(t e k m o v a l n i p r o g r a m)
18.00
Lea Mihevc, Gašper Lovrec
Dvocikel 10: FUNDUS
Zavod Carnica in Prešernovo gledališče Kranj
*Stolp Škrlovec
(d o d a t n i p r o g r a m)
19.30
Uroš Kaurin, Vito Weis, avtorski projekt
HEROJ 4.0 – BUSINESS AS USUAL
Moment Maribor in Gledališče Glej
*Prešernovo gledališče Kranj
(s p r e m l j e v a l n i p r o g r a m)
Ponedeljek, 8. 4.
17.00
Dan nominirancev – Grumova nagrada
*Velika dvorana AGRFT, Ljubljana
(d o d a t n i p r o g r a m)
18.00
Po motivih zbirke Janeza Trdine
BAJKE IN POVESTI O GORJANCIH
Slovensko stalno gledališče Trst, Zavod Margareta
Schwarzwald, Mestno gledališče Ptuj
*Prešernovo gledališče Kranj
(p r o g r a m z a m l a d e)
Torek, 9. 4.
19.30
SKLEPNA SLOVESNOST S PODELITVIJO NAGRAD 54. TSD
*Prešernovo gledališče Kranj

prijava na layer obvestila

prijava na medijska obvestila