Marko Pogačnik za aprilsko ulično razstavo v sklopu [TIPTIH] pripravlja Geokulturni manifest. Manifest opozarja na ekološko zavest in uglašenost družbe z naravo, predlaga potrebne korake pri reševanju vedno bolj perečih vprašanj, povezanih s podnebnimi spremembami, in odpira razsežnosti razvijajoče se gea-kulture. Razstava hkrati prikazuje lepoto pisanja na roko umetnika, ki se je v svojem dolgoletnem ustvarjanju oblikoval kot eden najbolj zanimivih v slovenskem prostoru.
Marko Pogačnik se je rodil v Kranju. V dijaških letih je v Kranju skupaj z Iztokom Geistrom in Marjanom Cigličem pripravil šolsko glasilo Plamenica. Iz sodelovanja treh prijateljev se je leta 1966 razvila konceptualistična skupina OHO. Študiral je na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani, od leta 1968 naprej pa je svobodni umetnik. Leta 1971 je začel s prijatelji umetnost povezovati z življenjem (landart) in ustanovil komuno v Šempasu v Vipavski dolini, potem ko je v Novi Gorici sodeloval kot oblikovalec stavbe sedanjega casinoja Perla. Z razstavno dejavnostjo je začel že zelo zgodaj, saj je imel prvo razstavo že leta 1965 v Prešernovi hiši v Kranju. Zelo veliko je tudi razstavljal v tujini, v Parizu, New Yorku, Firencah in drugod. Izdelal je številne prostorske načrte na reki Savi in Kokri. Leta 1991 je za pregledno razstavo v Moderni galeriji v Ljubljani prejel nagrado Prešernovega sklada in leta 2008 Jakopičevo nagrado. Je tudi oblikovalec grba Republike Slovenije, leta 2016 pa je bil imenovan za 56. Unescovega umetnika za mir.
Odprtje razstave bo v sklopu Festivala keramike Kroginkrog.
Ta spletna stran uporablja piškotke za izboljšanje vaše izkušnje. Nekateri so bistveni za delovanje strani, medtem ko nam drugi pomagajo analizirati in izboljšati vašo uporabniško izkušnjo. Preglejte svoje možnosti in izberite svojo odločitev.
Če ste mlajši od 16 let, se prepričajte, da ste dobili soglasje starša ali skrbnika za vse neobvezne piškotke.
Vaša zasebnost je za nas pomembna. Nastavitve piškotkov lahko kadar koli prilagodite. Za več informacij o tem, kako uporabljamo podatke, preberite našo politiko zasebnosti. Svoje nastavitve lahko kadar koli spremenite s klikom na spodnji gumb za nastavitve.
Upoštevajte, da lahko, če onemogočite nekatere vrste piškotkov, to vpliva na vašo izkušnjo na strani in na storitve, ki jih lahko ponujamo.
Nekateri potrebni viri so bili blokirani, kar lahko vpliva na storitve tretjih stran in povzroči, da stran ne deluje pravilno.
Ta spletna stran uporablja piškotke za izboljšanje vaše izkušnje brskanja in za zagotavljanje pravilnega delovanja strani. Z nadaljevanjem uporabe te strani potrjujete in sprejemate uporabo piškotkov.