Patrícia Geraldes živi in dela v Portu ter je diplomirala iz slikarstva na Fakulteti za likovno umetnost v Portu (FBAUP). Osrednji fokus njenega umetniškega raziskovanja je starodavno razmerje med Človeštvom in Naravo, pri čemer uporablja materiale in naravne vire, najdene v gozdovih, gorah in na plažah, ter razvija instalacije, ki priklicujejo pojme trajnosti in prednikov. Poleg osebnega raziskovanja je razvila umetniške rezidence, v katerih razvija projekte intervencij ter umetnosti in skupnosti. Je soustanoviteljica kolektiva CampaNice, neodvisnega ustvarjalnega in programskega prostora v Portu, ter umetniška direktorica portugalskega rezidenčnega projekta Encontros da Primavera, antropologija, sodobna umetnost in teritorij v Picoteju.
Zbira zgodbe in spomine ter preučuje rituale, pri čemer ustvarja upodobitve rokodelstva in tradicionalnih načinov védenja in delovanja—s čimer počasti njihovo skupno, vztrajno in brezčasno modrost. Zanima jo odnos med človekom in naravo, bližnje, intimne vezi, ki jih vzpostavljamo z materiali. Kaj nam ponujajo? Kakšno prvinsko znanje nosijo v sebi? To zanimanje se odraža v njeni metodični osredotočenosti na trajnost—oživljanje materialov, ki so bili zavrženi ali pozabljeni. Dela z volno, lanom, vrbovim šibjem in drugimi naravnimi najdbami iz gozdov, gora in plaž. Stremi k razvoju umetniških praks, ki nastajajo v harmoniji z živim svetom—umetnosti, ki spodbuja etiko, povezovanje in soodgovornost med skupnostjo in okoljem, med človeškimi in nečloveškimi bitji. Njena umetnost je dejanje zavračanja—odklanjanje nepremišljene rabe in izkoriščanja naravnih virov. S svojim delom si prizadeva obnoviti globljo, prvinsko povezanost z Zemljo. Navdih črpa iz bogatega znanja, ki ga hranijo tradicionalne prakse, da bi ustvarila umetnost, ki obuja etiko bivanja. Ta materialna in nematerialna dediščina jo spodbuja k prepletanju kulturnih tradicij z lokalno ustvarjenimi predmeti, geološkimi materiali in samozadostnimi ekološkimi praksami.
BIEN delavnica: Kolektivni dnevnik
Delavnica se bo osredotočala na delo naših prednikov v skupnosti v procesu pridelave lanu - od setve do predelave rastline v tkanino. Le-ta je bil nekoč prepleten z obrednim petjem, plesom in skupnim praznovanjem. Udeleženci bodo z risanjm, izdelavo kolaža, pisanjem, uporabo starih fotografij, rastlin in pesmi soustvarili umetniško knjigo, ki bo izražala globoko spoštovanje do narave in skupnosti.